www.greenwave.cz
NACHÁZÍTE SE: ÚVOD PORADNA AROMATERAPIE

AROMATERAPIE
Aromaterapie je prastaré umění holistického léčení. Jeho metod využívali již staří Egypťané, kteří extrahovali oleje z aromatických rostlin pro lékařské a kosmetické účely i balzamování těl, která takto přečkala více než 3000 let. Sílu a účinky Aromaterapie si cenily všechny vyspělé kultury minulosti – staří Číňané, Řekové, Římané i Indové.   

Moderní aromaterapie vychází z prací René-Maurice Gattfossého. Studie se prováděli po celém světě ve vědeckých laboratořích a výzkumem praktických terapeutů. Od roku 1980 následovaly práce britských profesorů Dodda a Van Tollera, které přispěly k novému pochopení mechanismu vnímání čichem a otevřely tak úžasné možnosti experimentování v aromaterapii.

Dnešní vědecký výzkum potvrzuje pozitivní účinky Aromaterapie nejen na psychické, ale i na fyzické úrovni. Ve zpětném pohledu je však jasné, že největším pokrokem v současné aromaterapii, je návrat k původním olejům a starým tradicím.

Co jsou Éterické oleje?

Éterické oleje jsou vysoce aromatické substance obsažené v květech, listech a kořenech rostlin. Vůně éterických olejů vábí hmyz a chrání rostliny před chorobnými mikroorganismy. Éterické oleje se získávají lisováním za studena, destilací nebo macerováním.

Proč se používají

Tělo: Na fyzické úrovni se účinky éterických olejů nejlépe uplatní v péči o pokožku, které
propůjčují vláčnost a jas. Jejím prostřednictvím mohou pozitivně ovlivňovat termoregulaci,
osvěžují a povzbuzují.

Mysl: Čisté vůně éterických olejů navozují pocit pohody. Každá vůně má jedinečnou schopnost ovlivňovat náladu a pocity člověka. Správně zvolený éterický olej může redukovat stres, harmonizovat, uklidňovat či povzbuzovat unavenou mysl.

Bio éterické oleje – poklad přírody

Užijte si svými smysly svět čistých vůní, aroma a esencí. Potěšte svou duši a tělo blahodárnými éterickými oleji, které nejen harmonizují duši, ale také stimulují obranné schopnosti organismu. Objevte v Aromaterapii malé voňavé „pomocníky“, pro Váš dobrý pocit, harmonii a radost ze života. Používání čistých přírodních vonných látek je již odpradávna elementární součástí celostního přírodního léčitelství.

Všechny bio éterické oleje najdete ZDE >>


Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.