www.greenwave.cz
NACHÁZÍTE SE: ÚVOD O PRIMAVEŘE NAŠE VIZE

NAŠE VIZE

Vize přírodního rájeBudova firmy harmonicky zasazena do okolní přírody na úpatí kopců v oblasti Tirolského ALLGAU - to byla naše myšlenka již před mnoha lety. Plánovali jsme trvale udržitelný ostrov-dům, který našim pracovníkům nabídne radostné místo pro smysluplnou práci. Ekologie a trvalá udržitelnost jsou naší hlavním  cílem. Důraz klademe na téma energie - její smysluplné využití  dokonce i ve výrobě u nás hraje velkou roli. Nechceme produkovat oxid uhličitý a proto jsme se zřekli používání fosilních paliv. V tom nám pomáhají zařízení na zpětný ohřev, výměníky vzduchu a vytápění pomocí infračerveného záření. Zdrojem energie pro všechna zařízení jsou  fotovoltaické zařízení na střeše budovy.

Vysoká, dobře izolovaná okna přivádí sluneční svit do rozsáhlých kancelářských prostor. Díky promyšlenému systému přívodu světla je přiváděno světelné záření hluboko do nitra budovy.  Do střechy vestavěná speciální konstrukce ve tvaru včelích pláství umožňuje vysoké rozpětí a tím úsporu 20% železa a betonu, což odpovídá 170 tunám oxidu uhličitého.

Do nové firemní budovy jsme se stěhovali na podzim roku 2010.Promyšleným vytvářením zahrady jsme mohli zvětšit okolní krajinu kopcovitého úpatí a zazelenit ji více než 10 tisícem aromatických rostlin, čímž jsme přírodě navrátili více biologického životního prostoru, než zde bylo k dispozici před přestavbou.

Vedle dobré ekologické bilance jsou pro nás také velmi důležité i ostatní faktory. Rozšiřování pozitivní energie a harmonie je obzvláště důležitý prvek pro výjimečnou architekturu domu. Vždyť v  přírodě se také nenachází žádné rohy a hrany. A tak se starají o vyváženost a rovnováhu v domě i zahradě jemné, hladké tvary. Před vchodem šplouchá rybníček, houpavé cestičky přes mosty vedou zahradou a jsou obklopené levandulí, šalvějí, tymiánem a mnoha dalšími aromatickými rostlinami. Perfektní symbiózu přírodní krásy a ekologického využití plní naše zatravněná střecha. Tam ovlivňuje přirozeným způsobem vnitřní klima včelí a motýlí louka, která nabízí i nový životní prostor pro rostliny a zvířata.


Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.