www.greenwave.cz
NACHÁZÍTE SE: ÚVOD O PRIMAVEŘE FAIR PROJEKTY

FAIR PROJEKTY
Ekologické projekty pěstování jsou srdcem kvalitní práce firmy Primavera. Většinu éterických olejů získáváme přímo od výrobců, další z vlastních projektů pěstování. Tak můžeme ovlivnit a kontrolovat každý krok v produkci od výsevu rostlin až po samotnou destilaci éterických olejů.

Co znamená pojem bio zemědělství?

Vědomé zacházení s rostlinami, životním prostředím i s lidmi
Bez genové modifikace a pesticidů
Sociální angažovanost (dle pravidel Fair Trade)
Zvyšování kvality života, neboť pečlivě vypěstované bioprodukty přináší lidem zdravý životní rytmus a trvale podporuje jejich zdraví
...................................................................................................................................................................................

PROJEKT TAURUS - Turecko

Naše Damašské růže rostou na malebném návrší nedaleko Isparty (oblast Anatolie) v jižním Turecku. Ještě uzavřené květy se sklízí od 5. hodiny za ranního rozbřesku. K výrobě jedné kapky éterického růžového oleje je zapotřebí 30 čerstvých růží. Z projektu Taurus pochází opravdové speciality sortimentu Primavera: růžový olej a růžová voda z kontrolovaného bio zemědělství, a také myrtový a tymiánový olej.Turecko je jedním z hlavních producentů růžového oleje. V hornaté oblasti Isparty, asi 100 km severně od přístavního města Antalya, se ve výšce 1000 metrů biologicky kultivují proslavené Damašské růže. Růžové zahrady o rozloze 3 hektarů jsou kromě ovocných stromů s třešněmi, jablky a ořechy hlavním zdrojem příjmů pro malé zemědělce v tomto chudém regionu.

Náš kooperační partner Nuri Kalay, zakladatel projektu, zde od roku 1990 získává každý rok nové zemědělce pro ekologické pěstování. Nepostradatelnou osobností tohoto projektu je i destilační mistr Ibrahim, protože právě on zodpovídá za nejvyšší kvalitu růžového oleje. Růžový olej se zde získává tradičním způsobem - v měděných nádobách z čerstvě sklizených růží.

V časných ranních hodinách obsahují růžové květy turecké Damašské růže největší množství éterického oleje. Proto se sklízí ještě uzavřené růžové květy mezi 5 a 9 hodinou ranní. Sklizeň je přinesena k destilaci v prodyšných jutových pytlích a tam je ihned zpracována. Růžový olej je pravá cennost: na jeden kilogram éterického růžového oleje je zapotřebí  3500 – 5000 kilogramů ručně nasbíraných růžových květů.
...................................................................................................................................................................................

Víte, že každý pomeranč je za dobu svého růstu až 10x chemicky ošetřen? Představte si kolik chemických látek zůstává v kůře takového citrusu. Jistě si pak budete umět představit kolk toxických látek se takto dostane do éterického oleje. U biodynamicky pěstovaných citrusů toto riziko odpadá, nemusíte se bát, že vaše rodina bude inhalovat toxické výpary.

Více o programu Demeter pěstování cirusů na Sicilii zde:
http://www.primaveralife.com/de/ueber-uns/nachhaltigkeit/unsere-bio-anbaupartner/italien/piemont


Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.