www.greenwave.cz
KONTAKT KOŠÍK  
0,- Kč
Zavolejte nám: +420 222 514 741
Od 5.1.2021 OTEVŘENO Po-Pá 10 - 17.30 hod
Opět posíláme i přes Zásilkovnu. V ČR od 1.500,- Kč nákupu ZDARMA. Posíláme i na Slovensko!
NACHÁZÍTE SE: ÚVOD BLOG starý Moře doma

Moře doma

Moře doma
Myslíte si, že nemůžete mít moře doma? Omyl. Moře si v té nejčistší podobě můžete přinést do kuchyně i do koupelny ve formě mořské soli. Pravá mořská sůl je ta, která vzniká působením slunce a větru v solných zahradách Jižní Afriky. Krystaly vznikají až při slanosti větší než 25%, ručně se sbírají a poté se prosívají na různé velikosti. Záměrně se nedrtí ani nemelou, aby si zachovali velké množství stopových prvků a minerálů včetně jódu. Vápník, hořčík, draslík a přírodní jód tvoří velmi jemně vyváženou kombinaci minerálů důležitých pro náš organismus, a to ve velmi dobře vstřebatelné optimální formě. VŠECHNY DRUHY SOLÍ KHOYSAN NAJDETE ZDE>>

JÓD

Jód je nezbytný prvek pro naši štítnou žlázu. Jeho nedostatek může způsobovat spoustu problémů s látkovou výměnou, nervovým i imunitním systémem. Tyto problémy můžeme pociťovat také jako slabost, únavu nebo zimomřivost. Na druhé straně lidskému organismu stačí velmi malé množství jódu. Mořská sůl je spolu s řasami nejpřirozenějším zdrojem jódu, neboť obsahuje asi 2-3 mg/Kg tohoto prvku v organické formě. Anorganický jodid draselný nebo jodid sodný, kterými se uměle obohacují kuchyňské soli, nemůže tento jód nikdy plně nahradit. A to ještě nemluvíme o silném desinfekčním účinku jódu. Mořský jód léčí všechny infekce, rány, plísně i ekzémy a proto je našemu tělu prospěšný i při vnějším použití.

SŮL V KUCHYNI

Mořská sůl je gurmány ceněná delikatesa, a když jí vyzkoušíte, už se k běžné soli nevrátíte. Pravá mořská sůl dodává všem pokrmům unikátní chuť. Můžete vyzkoušet i soli ochucené bylinkami, česnekem nebo kořením, ale naprostou královnou solí je Fleur de Sel, označována také jako„kaviár mezi solemi“. Jedná se slané vločky nebo malé krystalky vznikajících za zvláštních přírodních podmínek. Tato sůl má zcela specifickou, velmi jemnou chuť.

SŮL V KOUPELNĚ
Se solí Khoysan si hravě připravíte lázeň se stejnými léčivými účinky, jako má moře.

Mořská sůl má velmi příznivý účinek na pokožku a to především díky vysokému obsahu minerálů, stopových prvků a jódu. Její léčivé účinky byly prokázány u léčby mnoha nemocí, jako je dna, bolesti kloubů, lupénka a ekzémy, ale prospěje i zdravé pokožce. Solná koupel má očišťující a detoxikační účinek na pokožku a celé tělo, z kterého doslova vytahuje toxiny. Pravidelná 15 minutová koupel teplá cca 38°C zlepšuje stav celulitidy. Sůl můžete použít tak jak je, nebo ji smíchat s éterickými oleji a připravit si tak skvělou aromatickou kúru.

TIPY NA VYUŽITÍ SOLI:

Solná lázeň

Pro přípravu léčebné solné lázně musí odpovídat obsah soli ve vaně přibližně obsahu soli v našich tělních tekutinách, to znamená cca 1% - na plnou vanu s 80 – 100l vody potřebujete 0,8 – 1 kg hrubé nebo jemné mořské soli.

Při teplotě vody 37 – 38° Celsia má solná lázeň nejlepší účinky (náš organismus se zbytečně nezatěžuje vyrovnáváním teplot). Koupel by neměla být delší než 20 minut. Dodatečně se nepoužívá mýdlo ani jiný čistící prostředek a po lázni se nesprchuje. Přirozeně uschněte, aby sůl zůstala na kůži a nejlépe si na chvíli odpočiňte v posteli.

Peeling

2 velké polévkové lžíce smíchejte v misce s 10 kapkami Jalovcového éterického oleje a 1 lžící Kokosového oleje. Vytvořte krémový peeling, který vmasírujte do vlhké pokožky těla, nakonec opláchněte. Pokožka bude zcela hladká a pružná.

.

Solné zahrady Khoysan


Solné zahrady Khoysan se nacházejí na velmi řídce osídleném západním pobřeží Jižní Afriky v blízkosti zálivu Svaté Heleny, asi 180 km severně od Kapského města. Ty nejlepší klimatické podmínky – teplý, suchý vítr, dlouhé, horké léto a zvláštní geologická formace solných zahrad, jsou přírodou dané předpoklady pro získávání této prvotřídní mořské soli.

Solné zahrady nejsou napájeny přímo vodou z moře, jak je to obvyklé u běžné těžby mořské soli, nýbrž z minimálně 400 let starého podzemního solného jezera, které je napájeno opět velmi přirozeným oběhem – z moře. Studená voda jižního Atlantiku, velmi bohatá na kyslík, prosakuje do solného jezera přes zhruba 2000 metrů silnou bariéru z křemičitého písku, vápence z mušlí a jílu (perfektní přírodní filtr). Odtud vede voda, která má již obsah soli cca 10%, do solných zahrad.


Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.