www.greenwave.cz
KONTAKT KOŠÍK  
0,- Kč
Zavolejte nám: +420 222 514 741
Od 5.1.2021 OTEVŘENO Po-Pá 10 - 17.30 hod
Opět posíláme i přes Zásilkovnu. V ČR od 1.500,- Kč nákupu ZDARMA. Posíláme i na Slovensko!

Bezpečné opalování

Bezpečné opalování
Horké počasí nás nenechává v klidu a nutí nás neustále hledat zdravější řešení pro pobyt na slunci. Pro sebe i naše zákazníky hledáme tipy, rady a ty nejlepší ochranné přípravky. Výsledek našeho snažení jsme se snažili shrnout na této stránce. Doufáme, že vám tyto řádky pomohou ochránit pokožku a strávit krásné léto.

Před pobytem na slunci


Na úvod musíme říci, že nejlepší ochrana před sluncem je stín a oblečení. Sluneční paprsky sice dodávají tělu potřebný vitamín D, ale tělu bohatě postačí 10 minutový pohyb na slunci denně. Cílené opalování vícekrát než 15x za rok je naprostý hazard se zdravým pokožky. Děti do 3 let bychom na slunci měli nechávat co nejméně, a sami bychom se měli vyvarovat pobytu na přímém slunci minimálně mezi 11 až 14 hodinou. Pokud už se pobytu na slunci nechcete nebo nemůžete vyhnout, použijte alespoň dobrý ochranný krém.

Najděte si dobrý opalovací krém


Je to otázka složení! Zjistěte, co obsahuje váš opalovací krém. Obsahuje minerální částice, které mechanicky odrážejí světlo (UVA), nebo látky, které mohou potenciálně škodit vašemu tělu. Nekupujte opalovací krémy, na kterých není zřetelně vyznačené složení. Pro sport nebo pobyt na pláži postačí ochranný faktor 20 - 30 (SPF). Vždy začínejte vyšším opalovacím faktorem.

VYVARUJTE SE TĚCHTO INGREDIENCÍ:
Oxybenzone (syntetický estrogen)
Retinyl palmitate (syntetický vitamin A)
Parabeny
Chemické insekticidy

VYHLEDÁVEJTE TYTO INGREDIENCE:
Zinc (oxid zinečnatý)
Titanium dioxide (oxid titaničitý)To hlavní


1. Některé opalovací přípravky chrání před spálením, ale ne před poškozením kůže, proto vybírejte širokospektrální ochranné krémy, mělo by na nich být označeno, zda chrání pokožku před UVA i UVB paprsky.

2. Pokud chcete, aby krém chránil pokožku adekvátním způsobem, musíte také nanést adekvátní vrstvu krému, na jednoho dospělého člověka je zapotřebí cca 35 – 60 ml krému.

3. I když je krém voděodolný, neznamená to, že se po koupání nemusí nátěr obnovovat. Každý krém se trochu smývá, a pozor na písek ve vlnách, který ho často sedře z kůže úplně, a potom se spálíte.
......................................................................................................................

 

PÁR RAD NA ZÁVĚR: Nespalte se. Pokud vaše pokožka zrudla, byla bolestivá a nakonec se oloupala, bylo slunečního záření příliš. Rozhodně se slunci na pár dní nejlépe měsíc vyhněte, aby měla čas na regeneraci.

Oblékejte se. Pokud se chystáte surfovat nebo do hor, oblečte si dlouhý rukáv, existuje i sportovní oblečení, které vás ochrání před UV zářením úplně.

Vyhledejte stín, nebo si ho udělejte. Stín je dobrá ochranná, vytvořte ho, obzvlášť pokud máte na pláži malé děti. Mějte vždy na paměti, že kojenci a batolata zcela postrádají tvorbu melaninu, který by zabarvil a ochránil jejich kůži.

Noste brýle. Oči ochráníte pouze brýlemi, před vznikem zákalů i pigmentovými skvrnami na očním okolí.Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.