www.greenwave.cz
KONTAKT KOŠÍK  
0,- Kč
Zavolejte nám: +420 222 514 741
Od 5.1.2021 OTEVŘENO Po-Pá 10 - 17.30 hod
Opět posíláme i přes Zásilkovnu. V ČR od 1.500,- Kč nákupu ZDARMA. Posíláme i na Slovensko!

Masky jako potrava pro pleť

Masky jako potrava pro pokožku
Mnohé kosmetické firmy přestávají vyrábět pleťové masky. Jedna z těch posledních je WELEDA. Zdá se, že se masky prodávají čím dál tím méně. Pokud také patříte k těm, kteří si myslí, že masky jsou nadbytečné (nebo dokonce zcela zbytečné), pokusím se vás přesvědčit o tom, že opak je pravdou.

Zrovna masky patří k těm prastarým kosmetickým přípravkům, které si ženy doma připravovali dávno před tím, než byl vyroben první pleťový krém. Proč? Vysvětlení je zcela prosté, pleťové masky, se dají vyrobit ze skvělých výživných i čistících ingrediencí, které stačí nechat na pokožce krátkou dobu, aby udělali doslova malý zázrak. Dodávají pleti látky, které se jí už nemusejí dostávat. Jejich použití částečně může nahradit i ošetření pleti u kosmetičky. Pojďme se na ně podívat z blízka.

Masky můžeme rozdělit na čistící a pěstící. Čistící masky se používají k hloubkovému čištění, pěstící masky vyživují, hydratují a vyhlazují pokožku. Oba typy masek si můžete připravit z ingrediencí, které máte běžně doma: mleté ovesné vločky, tvaroh, med, vejce, oleje, ovoce i zeleniny. Nevýhodu domácích masek je, že je musíte připravovat vždy čerstvé, zato jsou levné. Výhodou masky v tubičce je, že ji máte vždy po ruce, takže ji jistě použijete častěji a hlavně s jistým, a po každé stejným výsledkem.

ČISTÍCÍ MASKY

DOMÁCÍ VÝROBA: na nejlepší čistící masku, která vám vytáhne "špínu" z hloubky pórů si zakupte kvalitní prachový jíl. K dostání je mnoho druhů suchých jílů, od bílých (kaolin), přes zelené až po klasický marocký jíl rhassoul. Běžně dostupné jsou jíly od firem Logona, Alva nebo Dr.Hauschka. Pokud se bojíte experimentovat, zakupte čistý rhassoul od ALVY. Odeberte asi 1,5 čajové lžičky do skleněné misky a k suchému jílu, přidejte po lžičkách horkou vodu nebo předem uvařený bílý čaj. Podle typu pleti, můžete přidat různé rostlinné oleje. Pár kapek Šípkového, Kaméliového nebo Hroznového oleje se hodí téměřpro všechny typy pleti. Nakonec masku do hladka vymíchejte a naneste na pokožku. U čistících masek vynechejte zcela oblast ohryzku, rtů a očí. Na T-zóně můžete vytvořit větší  vrstvu. Doba působení se odvíjí od typu pleti a pohybuje se od 5 do 15 minut. Pokud máte pleť suchou a citlivou, nechte působit pouze 5 -7 minut. Masku smyjte dřív, pokud by vás pleť pálila, nebo jste cítili velké pnutí. Po vyschnutí masku dobře smyjte vlažnou vodou a pleť ošetřete krémem nebo pěstící maskou.

TIP 1: Čistící maska pro suchou a citlivou pleť

1,5 lžičky Bílé lávové země Logona (smíchejte nejdříve asi s 2 lžičkami horkého bílého čaje, až potom přidávejte olej)
2-3 kapky Oleje z Granátového jablka Primavera
1-2 kapky Růže Turecké 10% Primavera

.....................................................................................................

TIP 1: Čistící maska pro smíšenou až mastnou pleť


2 lžičky Rhassoul ALVA (smíchjte nejdříve asi s 2 lžičkami horkého bílého čaje, až potom přidávajte olej)
2 kapky Oleje z Hroznových semínek Primavera
1 kapka Tymiánu Tureckého Primavera
1 kapka Citrónu bio Primavera

HOTOVÉ (KUPOVANÉ) MASKY: Jejich použití je rychlejší, čistější a o trochu praktičtější. Tubu čistící masky můžete vzít kamkoliv na dovolenou. Mě se nejvíc osvědčila Antioxidační maska od Primavery. Obsahuje mix bílého jílu, gelu z Aloe, extraktů z Vrbové kůry a olejů ze všech možných semen. Spojuje účinky čistící i pěstící, takže je velmi efektivní. Ale pro mastnější typy se víc hodí Prachová maska od Dr.Hauschka - musíte ji však smíchat s horkou vodou.PĚSTÍCÍ MASKY

DOMÁCÍ VÝROBA: Pro výrobu domácí výživné masky vám postačí třeba i jen tvaroh, med a trochu olivového oleje. Pokud chcete můžete si masku zahustit sojovým lecitinem v prášku, který funguje jako skvělý emulgátor a zároveň výživa. Na rozdíl od čistících masek, je žádoucí pěstící masku nanést na suché oblasti v okolí očí a úst, a také na dekolt. Masku nechte vždy působit cca 15 minut a poté smyjte. Pokožku už většinou nemusíte dál ošetřovat.
Jako domácí pěstící kosmetikum skvěle fungují i slupky z bio okurek, které vaši pleť okamžitě zavodní a zklidní, zejména po slunění! Okurku můžete také na strouhat a nanést ve větší vrstvě na pleť.

TIP 3: Univerzální výživná Avokádová maska pro suchou a zralou pleť
5 lžic vidličkou rozmačkaného zralého Avokáda
1/2 čaj.lžičky z čerstvě vymačkaného bio Citrónu (nepoužívejte chemicky ošetřený, hrozí alergie!)
3 kapky oleje z Granátového jablíčka

HOTOVÉ (KUPOVANÉ) MASKY: Tak těch je asi nejvíc a vyrábí se nejdéle. Kupované masky rychle a efektivně vyživují, hydratují, zavodňují, vyhlazují  a především dodávají pleti to, čeho se jí nedostává. vybrat si můžete z mnoha skvělých produktů, které jen nanesete a pak necháte cca 15 minut působit. Protože maska často vypadá jako běžný krém, stačí zbytky jen stáhnout vlhkým vatovým tamponem.


Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.