www.greenwave.cz
KONTAKT KOŠÍK  
0,- Kč
Zavolejte nám: +420 222 514 741
Od 5.1.2021 OTEVŘENO Po-Pá 10 - 17.30 hod
Opět posíláme i přes Zásilkovnu. V ČR od 1.500,- Kč nákupu ZDARMA. Posíláme i na Slovensko!

Léčivá Levandule

K čemu je dobrá Levandule?


Levanduli lékařskou má většina lidí spjatou se sladkou uklidňující vůní, nicméně Levandule dokáže mnohem víc než jen uvolnit mysl. Éterický olej z této byliny má silně hojivé a antibakteriální účinky, které z  něj činní nepostradatelného pomocníka domácí lékárničky. My v Greenwave se bez ní v létě neobejdeme. O pár tipů se s vámi rádi podělíme!

ŠTÍPNUTÍ A BODNUTÍ:
Po vlhkém jaru se to komáry jen hemží, takže se vyplatí mít malou lahvičku Levandulového éterického oleje stále u sebe. Stačí nanést 1 kapku prstem přímo na postižené místo, uvidíte, že štípanec přestane rázem svědět, pálit i otékat. Navíc předejdete infekci. Použití neředěné Levandule je zcela bezpečné i pro malé děti (od 1. Roku).

RANKY A ODĚRKY:
Stejně tak lze Levandulový éterický olej použít jako lokální desinfekci na malé ranky a oděrky.

REPELENT:
Levandule hmyz částečně odpuzuje, ale lépe funguje, pokud ji v poměru 1:1:1 smícháte s Lemongrass a Eukalyptem. Směs použijte do difuzéru nebo Lampy.

POPÁLENINY:
Možná to taky znáte, první výlet na kole a ramena spálená… Vyzkoušejte chladivé Levandulové mléko nebo olej, který je ale potřeba vetřít do vlhké pokožky. Pokožka se zklidní a začne se rychle regenerovat, navíc se vám bude dobře spát.

DEPILACE:
Ať už se člověk depiluje nebo holí žiletkou, většinou se neubrání podráždění. Pokud pak vyjdete s oholenými nožkami na slunce, odměnou vám může být pěkně červená a svědivá vyrážka. Na to vše můžete zapomenout! Stačí si po depilaci kůži ošetřit Levandulovým olejem. Olej vmasírujte do vlhké pokožky a drobné ranky ošetřete neředěným éterickým olejem.

POZOR: Nepleťte si Levanduli (Lavandula angustifolia) s Levandinem (Lavandula hybrida). Vypadají sice skoro stejně, ale Levandin nemá žádné léčivé ani zklidňující účinky. Je levnější a silně aromatický, proto se používá k parfemaci kosmetiky, prádla, mýdel a podobně. Pole Levandinu jsou symbolem francouzské Provence, na rozdíl od šedomodré Levandule, která se vyskytuje jen v horských oblastech nad 800 m nad mořem.
…………………………………………………………………………

Zajeďte se podívat na sklizeň Levandule do Italského Piemontu: více informací ZDE>>


Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.